OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Chov :)

image

Desatoro starostlivosti:

1.Poslušnosť je nevyhnutný základ!
 
2.Dbajte na ochranu voči nepríjemnému hmyzu!
 
3.Cez prázdniny a sviatky držte psa v bezpečí!
 
4.Nedávajte psovi čokoládu,pre psa je smrteľne nebezpečná(možte ho kŕmiť len čokoládou vhodnou pre psov)
 
5.Pri kŕmení buďte prísny,nekŕmte ho od stola!
 
6.Umožnite psovi dostatok pohybu a cvičenia!
 
7.Zabezpečte aby sa pes zoznámil s množstvom roznch ľudí,psov a aj iných zvierat!
 
8.Starajte sa o zovňajšok psa a jeho hygienu!
 
9.Sledujte aktuálnosť očkovaní a zdravotný stav psa!
 
10. Dodržiavajte tieto radi a váš pes bude štastný!
 
Začíname:
image
Psa chováme v rodinnom dome,byte alebo vonku.Všade by ale mal mať tieto potreby samozrjeme ak je chovaný vonku treba tieto potreby prisposobiť vonkajším podmienkam.Nezabúdajte však,že nei každý pes može byť chovaný vonku.
Každý pes by mal mať:
 
1. pelech 
 
2. obojok 
 
3. vodítko
                                                                                                           
4. misku(2 na vodu a jedlo)
 
5. hračky
 
6. čistiace,hyginické potreby
 
hrebeň kefa kliešte na pazúriky
image
 
šamón
 
7. krmivo
Obrazek
 
 
 
 
Milujete svojho psa, však? Ak je to naozaj pravda, tu je desať spôsobov, či desať rád, ako chcete, jednoducho malé psíčkarské desatoro, ktoré vám pomôže postarať sa o vášho chlpáča a zachovať mu dobré zdravie a bezpečnosť do vysokého veku. Že odkiaľ to mám? Pošepol mi to jeden z nich.
 
1. Poslušnosť je jednoducho nevyhnutný základ. Pre zdravého a šťastného psa je tréning poslušnosti dôležitý. Váš pes musí pochopiť, že vy vediete svorku a na upevnenie tohto pocitu je najlepší tréningový program. Zabezpečte, aby pes vedel aspoň to najzákladnejšie: Sadni, ľahni, poď – a samozrejme, tiež by mal počúvnuť, keď ho chcete okúpať! Inak sa prispôsobíte vy jeho „voňavému“ životu skôr ako on tomu vášmu. Buďte dôslední. Počúvnutie privolačky mu môže zachrániť život, za ktorý ste, ako jeho pán, zodpovedný.
 
 
2. Dbajte na ochranu voči nepríjemnému hmyzu. Blchy a kliešte sú nebezpečné a pre psa nepríjemné. Na trhu je množstvo prípravkov, ktoré dokážu vášho psa ochrániť, počnúc spotonmi, ktoré nanesiete na chrbát a vsiaknu sa do kože a končiac antiparazitnými obojkami.. Stačí si vybrať.
 
3. Držte svojich miláčikov cez prázdniny v bezpečí – Prázdniny a dovolenky môžu často byť hektickými a preto nebezpečnými pre psov. Podobne je na tom Silvester. Ak sa očakáva zvýšený pohyb ľudí, dopravných prostriedkov alebo všeobecné bláznenie v rámci osláv, nechajte psov radšej doma. 
 
   4. Umožnite psovi množstvo pohybu a cvičenia. Tak, ako aj deti, i psy sú nabité množstvom energie, ktorá musí ísť nejako von. Preto umožnite psíkovi veľa pohybu na čerstvom vzduchu, behania a skákania, aby dlho ostal zdravý. Je lepšie, ak sa energia vybehá ako by sa mala prejaviť v rozhryzených topánkach. A okrem fyzického pohybu, je dôležité aj to, aby pes dostal dostatok podnetov, vzruchov, pachov, stretov s inými, to pomôže jeho psychickej vyrovnanosti     .image
 
5. Pri kŕmení budťe prísny – Nekŕmte psa od stola. Ľudské jedlo môže psovi ublížiť (najmä pri dlhodobom „prikrmovaní“) a tiež sa podpisuje na psej obezite. Dnes je psie krmivo prispôsobené potrebám chlpáčov tak, aby dostali takú nutričnú hodnotu, aké ich telo potrebuje. Samozrejme, je treba si dávať pozor na značku krmiva, nie každý výrobca pri tom myslel aj na psov. Ale to už si prejdeme v iných článkoch na havino.net
 
6. Vyhnite sa čokoláde!  Čokoláda je pre psov smrteľná! Existujú síce rôzne kvality čokolády a rôzne množstvá sú pre konkrétneho psa fatálne, no v každom prípade nikdy nekŕmte psa čokoládou!
 
pes a mačka7. Socializácie je dôležitá. Mali by ste zariadiť, aby sa pes zoznámil s množstvom rôznych ľudí, psov a aj ďalších zvierat. Ak nepremeškáte šancu socializovať psa už od šteňacieho veku, vyrastie vám bezproblémový a priateľský spoločník. V dospelom veku sa resty v oblasti socializácie doháňajú oveľa ťažšie.
 
zovňajšok ako žiadny iný8. Starostlivosť o zovňajšok je kľúčová. Udržujte svojho psa čistého a upraveného. Kúpte ho, ak je potreba (nie príliš často), plemená s dlhšou srsťou češte každý deň, ale nezabudnite pravidelne prečistiť aj krátkosrstých kamošov. Je to aj dobrá príležitosť pre kontrolu stavu psa. Niektoré psy si len ťažko obrusujú pazúry, pomôžte im. Ak máte psa so zvesenými ušami, nezanedbajte ich čistenie, môžu sa dostaviť nebezpečné zápaly. 
 
9. Sledujte aktuálnosť očkovania. Pravidelne kontrolujte, či váš pes je očkovaný proti všetkým fatálnym chorobám, na ktoré je vakcinácia dostupná, a sledujte, či je vakcinácia aktuálna. Kontrolu si zaznačte do kalendára alebo počítača, aby ste na ňu o pol roka nezabudli. Bližšie o očkovaní ešte písať budeme. Keď dôjde k nákaze, už je neskoro! Pritom predchádzanie v podobe vakcinácie dnes už nie je vysoká položka (napríklad popri cena za krmivo pre psa)
 
10. Kastrujte svojho psa. Samozrejme, toto platí najmä pre tých psíčkarov, ktorí nedokážu zabezpečiť, aby suka namala malé alebo aby dokázali šteňatá vychovať a najmä umiestniť.. V útulkoch je už psov dosť a nemálo ich končí aj utopených v riekach. Načo dávať život zvieratám, ktoré ľudia nevyužijú, ktorým neposlúžia alebo ktorým ten život potom musíte vziať, lebo nenájdete lepšie riešenie. Kastrovanie môže zmenšiť vašu mieru zodpovednosti za situáciu s nechcenými psami. No a samozrejme, kastrovaný pes je kľudnejší.
 
                                                                    
                                                                               
 
                                                                                A váš pes bude  šťastný.